• Klasa IIa w Warszawie🌞🚶🎒
          • Klasa IIa w Warszawie🌞🚶🎒

          • 8 maja uczniowie klasy IIa uczestniczyli w wycieczce, podczas której odkrywali 🔎interesujące miejsca naszej stolicy. Zwiedzanie🚶🚶🚶 rozpoczęliśmy od ulicy Tamka, gdzie najpierw zatrzymaliśmy się przy fontannie⛲ nawiązującej do legendy o Złotej Kaczce🦆, a następnie udaliśmy się do Muzeum Fryderyka Chopina. Tam pod opieką przewodnika zwiedzaliśmy nowoczesne, interaktywne wystawy poświęcone Wielkiemu Kompozytorowi, był też czas na wysłuchanie wybranych utworów🎹🎼. Następnie podczas warsztatów stworzyliśmy własną kompozycję muzyczną, która została odegrana na żywo przez animatora prowadzącego zajęcia. Po tej ciekawej lekcji historii i sztuki, w porze obiadowej zatrzymaliśmy się w naszej ulubionej restauracji. Po posiłku🍽️, korzystając ze słonecznej pogody🌞🌞🌞, udaliśmy się na spacer ulicą Krakowskie Przedmieście do Bazyliki Świętego Krzyża. Jest to kolejne miejsce związane z postacią Chopina, ponieważ tam znajduje się urna z jego sercem oraz poświęcone mu epitafium. Po drugiej stronie ulicy zatrzymaliśmy się przy pomniku innego Wielkiego Polaka, Mikołaja Kopernika. Stąd było już bardzo blisko do miejsca, które zachwyciło wszystkich kolorami i zapachami - Manufaktury Słodyczy. Najpierw obejrzeliśmy pokaz wytwarzania cukierków🍬🍬🍬 z naturalnych składników, a następnie każdy mógł samodzielnie wyczarować własnego lizaka🍭. Niechętnie opuszczaliśmy sklep ze słodyczami, ale czekała już ostatnia atrakcja - Smart Kids Planet. Jest to Centrum Mądrej Zabawy, w którym najmłodsi mogą rozwijać kompetencje przyszłości, poznawać najnowsze technologie i kształtować dobre ekologiczne nawyki, jednocześnie ucząc się współpracy. Poza świetną zabawą mogliśmy uczestniczyć w warsztatach, gdzie pod okiem animatorek eksperymentowaliśmy i zostaliśmy prawdziwymi odkrywcami DNA🧬.

            Nasza pierwsza wycieczka do Warszawy była bardzo udana. Dzięki niej poznaliśmy wiele interesujących miejsc oraz miło i wesoło spędziliśmy wspólnie czas.

        •   🤍❤️
          • 🤍❤️

          • 🤍❤️Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer, Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek oraz Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na wspólne obchody . rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja🤍❤️ . Program obchodów: Godz. 11:00 Msza św. za Ojczyznę w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej Godz. 12:00 Uroczystości na Placu Wolności.Zapraszamy do wspólnego świętowania!

        • WAŻNA RZECZ, ŚMIECIU PRECZ!
          • WAŻNA RZECZ, ŚMIECIU PRECZ!

          • Klasy 1-3 wyposażone w odpowiedni sprzęt (rękawiczki jednorazowe, worki na śmieci) ruszyły  posprzątać teren wokół naszej szkoły. Dnia 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi to Planeta kontra plastik. Tego dnia  podczas zajęć lekcyjnych  dowiedzieliśmy się jak dbać o środowisko, jak segregować śmieci i co możemy zrobić na co dzień aby przyczynić się do ochrony naszego środowiska. Celem  takich lekcji jest promowanie już od najmłodszych lat postaw proekologicznych oraz uświadamianie sobie jak kruchy jest ekosystem naszej Planety. W naszej szkole zorganizowane były pogadanki, projekcja filmów edukacyjnych, uczniowie wykonali prace plastyczne, były też zabawy dydaktyczne związane z tym tematem. Na koniec dnia najmłodsi uczniowie klas 1-3 posadzili drzewka. Dwie sadzonki sosny limby  zostały posadzone  przy szkole. Pozdrawiamy i zapraszamy do naszej galerii związanej z Dniem Ziemi w naszej szkole.

        • CZY MATEMATYKA TO KRÓLOWA NAUK? JAK SIĘ NIE BAĆ ORTOGRAFII?
          • CZY MATEMATYKA TO KRÓLOWA NAUK? JAK SIĘ NIE BAĆ ORTOGRAFII?

          • W naszej Czwórce, wśród uczniów klas I-III, odbył się szkolny konkurs pt. ,,Mistrz Matematyki” i ,,Mistrz Ortografii „. Celem konkursu matematycznego  było rozbudzanie od najmłodszych lat zamiłowania do matematyki oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy. Mistrzem  Matematyki został uczeń  klasy III Aleksander Głębocki zdobywając maksymalną liczbę punktów. W klasach  II największą liczbę punktów zdobył Kajetan Koziatek,  a w klasach I Marcin Dąbrowski.

            Na polu walki z bykami….ortograficznymi stanęło 25 osób. Celem konkursu było doskonalenie języka polskiego. Uczniowie pisali z pamięci wyrazy z trudnościami ortograficznymi. W klasach pierwszych najwięcej punktów zdobył Marcin Dąbrowski, w klasach drugich Kajetan Koziatek. Dzielną walkę z bykami stoczyła uczennica klasy III Amelia Koziatek, zdobywając maksymalną liczbę punktów. Uczennica bezbłędnie napisała wszystkie wyrazy i zdobyła tytuł Mistrza Ortografii 2024r.

            Zwycięzcom gratulujemy!

          • Pisanki, kraszanki, skarby wielkanocne...

          • O tym, że pisanki to jedne z ważniejszych elementów Wielkanocy, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Jak się okazuje, pięknie zdobione jajka mają nawet w Polsce swoje muzeum! Jedyne Muzeum Pisanki w Polsce, tuż przed świętami, wraz z wychowawczynią Anną Grabowską i opiekunem Mileną Parys odwiedziła klasa III. Trzecioklasiści nasze  podziwiali zebrane ponad 2500 pisanek z różnych zakątków świata. Znajdują się tu ozdobione jaja kurze, gęsie, perlicze oraz bardziej egzotyczne, jak np. jaja strusie, emu, pingwinów czy mew. Są tu również miniaturowe jajeczka afrykańskiej zięby, czy kolibra. Jajka polskie pochodzą z różnych regionów Polski. W muzeum zobaczyliśmy pisanki "pisane" woskiem, malowane, oklejane kolorowym papierem, rdzeniem sitowia i kolorową włóczką.

            Jedną z ciekawostek wystawy jest malowane jajo pingwina, przywiezione w 1972 r. z Antarktydy. Najstarsza pisanka w muzeum ma 150 lat. Każda z pisanek jest oddzielnym dziełem sztuki. W muzeum nie znajdziemy dwóch identycznych.

            W drugiej części wycieczki odbyła się lekcja muzealna i warsztaty pt. „Spotkanie z tradycją - pisanki”. Uczniowie zapoznali  się z historią wykonywania pisanek i ich znaczeniem w kulturze i tradycji. Następnie wszyscy samodzielnie przygotowali swoje pisanki, które mogli zabrać ze sobą.

            Po wyjściu z Muzeum Pisanki uczniowie zwiedzili  pałac. Obejrzeliśmy  także gospodarstwa i wiejskie chaty chłopskie z XVIII i XIX wieku, a także ekspozycje młyńskie. Ostatnim punktem wycieczki  zorganizowanej przez wychowawcę klasy III były maszyny rolnicze.

            Wycieczka sprawiła, że dzieci poczuły zbliżające się święta wielkanocne.

        • ⛓️💪🔥"Breaking Chains"
          • ⛓️💪🔥"Breaking Chains"

          • "Breaking Chains". Zrywamy łańcuchy!!!😉💪🔥We wtorek 26 marca etiudę przygotowaną przez uczennice naszej szkoły na potrzeby projektu "Breaking Chains" mogła podziwiać cała społeczność szkolna. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem. Ich talent i zaangażowanie zaskarbiły serca wszystkich obecnych.

        • "Breaking Chains"⛓️💪🔥
          • "Breaking Chains"⛓️💪🔥

          • ⛓Projekt "Breaking chains" w ramach programu wychowawczo- profilaktycznego 👉🏻⛓Łamanie łańcuchów negatywnych wzorców poprzez rozwijanie pasji i zainteresowań 🫶🏻

            Współpraca 🤝🏻między szkołą a poradnią może być kluczem 🗝do tworzenia innowacyjnych projektów profilaktycznych, które mają na celu wspieranie młodzieży w pokonywaniu trudności i rozwijaniu się jako jednostki 👍🏻. Jednym z takich inicjatyw jest "Breaking chains", którego 2️⃣edycja odbyła się niedawno, przynosząc ze sobą mnóstwo inspiracji i pozytywnych doświadczeń dla uczestników ✊🏻.

            Głównym celem projektu "Breaking chains" jest wsparcie młodych ludzi poprzez pozytywne wzmocnienie ich na drodze realizowania własnych pasji i zainteresowań💡. Poprzez edukację, warsztaty oraz aktywności społeczne, projekt ten stawia sobie za zadanie łamać negatywne wzorce ⛔️i nawyki, które mogą prowadzić do problemów zdrowotnych czy społecznych. Zamiast tego, promuje aktywny tryb życia, zdrowe relacje społeczne i rozwój osobisty 🧠.

            W tym roku odbyła się 2️⃣edycja, której hasło przewodnie przyświecała sztuczna inteligencja 🤖postawiona naprzeciw artystycznej 👩🏻‍🎨🎨🩰🎭działalności człowieka, systemowi wartości, rozwijaniu pasji i zainteresowań 💭. Merytoryczną część programu wypełniły miniwykłady, podczas których omawiano tematy związane z wartościami ❤️, patriotyzmem 🇵🇱, sportem⛹🏻🏀oraz sztuczną inteligencją 🦾. Ks. Marek Żmijewski poruszał kwestie wspólnej drogi do wartości 🛣, płk. Leszek Iwaniec skupiał się na wychowaniu patriotycznym i profilaktycznym☝🏻, zaś dyrektor SP 4, pan Michał Chojnowski, prezentował rolę sportu 🏀w profilaktyce i wychowaniu. Nie zabrakło również głosu absolwentki SP 1, Oliwii Jastrzębskiej, która poruszyła temat malarstwa w kontekście generowania obrazu 🎨🖼.

            Warto również wspomnieć o sondażu na temat sztucznej inteligencji, przeprowadzonym przez Klub Dziennikarski 🎬🎤🎥"Breaking Chains" z najmłodszymi uczniami 👧🏻👦🏼naszej szkoły, oraz audycji profilaktycznej "Czy nauczyciel jest potrzebny", w której udział wzięli psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pani Iwona Stachowiak, oraz dyrektor SP 4, pan Michał Chojnowski 🎤🎧.

            Sednem spotkania był miniwykład w kreatywnej odsłonie prowadzony przez psychologa poradni, panią Iwonę Stachowiak, na temat "IQ czy AI". Koncept wejścia w dialog z Terminatorem z pewnością zaskoczył i zainspirował uczestników 🎤🤖.

            Jednym z najbardziej emocjonujących punktów programu była etiuda dzieci i młodzieży, prezentujących niekonwencjonalne połączenie hip-hopu 🤸🏻‍♀️i baletu 🩰. Ich talent i zaangażowanie zaskarbiły serca wszystkich obecnych na spotkaniu (czego dowodził występ "na bis")🩷🧡💛.

             

            Podsumowując, projekt "Breaking chains" nie tylko dostarcza młodzieży wsparcia 🤝🏻i inspiracji 💡, ale także integruje lokalne społeczności, szkoły oraz instytucje kulturalne, tworząc sieć wsparcia dla młodzieży i zachęcając ich do korzystania z dostępnych zasobów lokalnych w konstruktywny sposób. Dzięki temu, młodzi ludzie mają szansę rozwijać się jako jednostki, budować swoje umiejętności oraz kształtować pozytywne relacje z otoczeniem 👌🏻. W myśl tej idei powstały szkolne kluby: malarski 🎨, dziennikarski 🎤, fotograficzny 📸, aktorski 🎭, audio-techniczny 🎚.

            Planowane są kolejne edycje projektu oraz cykle audycji 🎙w ramach partnerskiego wsparcia na linii pedagog, psycholog, rodzic 👍🏻

            "Miłość dusz ludzkich" - najważniejsza cecha idealnego nauczyciela według Jana Władysława Dawida, do której odwołał się w swoim przemówieniu pan Jerzy Bauer. To piękne spojrzenie na rolę nauczyciela jako osoby, która nie tylko przekazuje wiedzę, ale także wpływa na rozwój uczniów w duchu miłości i autentyczności. Podnioślejszego komentarza do tegorocznej edycji "Breaking chains" nie mogliśmy sobie wymarzyć 🫶🏻.

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie nauczycielom, pasjonatom, którzy chcą dzielić się z dziećmi tym, co mają najlepsze 👏🏻👏🏻👏🏻

        • Wiosenny Kiermasz Wypieków Świątecznych
          • Wiosenny Kiermasz Wypieków Świątecznych

          • Zapraszamy uczniów do włączenia się w organizację kiermaszu. Prosimy, aby każda klasa wspomogła akcję w postaci różnych ciast i ciasteczek, babeczek. Wypieki przynosimy 18 marca (poniedziałek) na godzinę 8:00 do pani Moniki Kruk.

        •  Dni Matematyki i Przedmiotów Przyrodniczych 2024
          • Dni Matematyki i Przedmiotów Przyrodniczych 2024

          • Po raz kolejny w naszej szkole będziemy obchodzić Dni Matematyki i Przedmiotów Przyrodniczych. W dniach 11  - 14  marca 2024r. można będzie zapoznać się z ciekawymi faktami z życia znanych odkrywców, wziąć udział konkursach i zabawach rozwijających logiczne myślenie, spostrzegawczość lub zdolność zapamiętywania. Zachęcamy uczniów do sprawdzenia swych sił w:

            - konkursie z programowania                                                                    środa 13.03.2024r. godz.10.40

            - układaniu kostki Rubika na czas                                                       poniedziałek 11.03.2024r. godz.11.30

            - znajomości rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi                                   czwartek 14.03.2024r. godz.10.45

            - konkursie zadaniowym (dwie kat: kl. IV-VI oraz VII –VIII)                      wtorek 12.03.2024r. godz.13.40

            Weźcie udział w proponowanych konkursach i zabawach, a przekonacie się, że wysiłek i rywalizacja dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń.

             

            Nauczyciele matematyki

  • Galeria zdjęć

      brak danych